Скільки триває імплантація зуба? | Київ.Info

Скільки триває імплантація зуба?

Імплантація в стоматології виникла близько 70 років тому і стала дуже розповсюдженою сьогодні.

Імплантація зубів вирішує одразу декілька питань: косметичний дефект та майбутні ускладнення через відсутність зубу.

З косметичним дефектом все зрозуміло: від буде явним якщо утрачено передні зуби та менш помітним, якщо втрачені зуби знаходились поза зоною посмішки.

Існують також зміни, які не одразу помітні після втрати зубу. З часом зубний ряд може посунутись, виникнути патологічний (змінений) прикус. Через відсутнє навантаження при жуванні, кістна тканина щелепи не отримує необхідне кровопостачання і зменшується.

Тому майже завжди при неможливості відремонтувати зуб, рекомендують його заміну штучним імплантом.

Одразу слід відмітити, що зовні штучний зуб не буде відрізнятися від справжніх.

Під терміном “імплант” розуміють сам титановий штифт, що буде вживлено у кісткову тканину замість кореня. Частина зуба, яка розташована назовні називається коронкою. Вона буде мати анатомічну будову та колір, як у справжніх зубів.

Тому якщо під питанням “скільки триває імплантація” розуміти “за скільки часу технічно стоматолог вживить імплантат, то хвилин за 20-30.

А якщо ми маємо на увазі “за скільки часу пацієнт отримує повноцінний новий зуб” – відповідь для кожного пацієнта буде різною.

Від чого залежить час постановки імпланта?

Перший фактор це висхідна ситуація. Якщо зуб втрачено через свіжу травму, інші зуби здорові, у ротовій порожнині немає ознак інфекції – можлива одномоментна імплантація зуба. У такому варіанті мається на увазі, що на здорову кістну тканину після видалення зруйнованого зуба одразу у цю ж лунку буде розміщено імплант. 

Така одномоментна імплантація має свої переваги: менш травматична, необхідна менша кількість візитів до лікаря-стоматолога, потребує короткотривалого спостереження. 

На жаль, у більшості випадків пацієнти звертаються до імплантації, коли зуб був вже тривалий час відсутній. За цей час сусідні зуби змінили положення (зсуви, нахили), а кісткова тканина потовшена. До того ж доволі часто у ротовій порожнині є запальні або каріозні зміни (пародонтит, розшатування зубів, гінгівіт, карієс різних ступенів, зубні камені). 

Перший крок впевнитись чи взагалі можлива імплантація у такому випадку: зробити КТ щелеп, оцінити стан сусідніх зубів та їх коренів,  товщину кісткової пластини. 

Другий крок – санація вогнищ інфекції. Лікування карієсу, видалення корінців пошкоджених зубів, видалення зубного нальоту та зубного каменю. 

І тільки тепер переходимо до імплантації. Така імплантація є двоетапною. Спочатку буде встановлено імплантат.  Для остаточного вживлення необхідно від 2 до 6 місяців. Цей час пацієнт ще немає коронки. Вона буде встановлена заключним (другим) етапом.

Якщо необхідно імплантувати декілька зубів – необхідно 2-6 місяців часу для кожного з них? 

Ні, лікар може проводити вживлення декількох імплантів паралельно. Тому хоч імплантація і не є “однодобовою” вона не відбирає стільки часу. 

Виявляється імплантація не є такою швидкою як здається на перший погляд?

Це дійсно так, але якщо вам важливо користуватись новими зубами довгі роки, то спішити нема куди. Шукайте свого спеціаліста, плануйте обстеження та імплантацію, щоб насолоджуватися якісним результатом лікування!

 

Джерела:

  1. Борисенко А.В. Секреты лечения кариеса зубов и реставрации зубов. – М.: Книга Плюс, 2005. – 544 с.
  2. https://dent-art.com.ua/
  3. Рожко М.М. Ортопедична стоматологія/ М.М. Рожко, В.П.Неспрядько. – К.: Книга плюс, 2008. – 575 с.
  4. Неспрядько В.П. Дентальна імплантологія: монографія / В.П. Неспрядько, П.В. Куц.- Харків: Контраст, 2009.- 287 с.
Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.

Від Oblivki

Від Giraff


Від Novostimira


Ми в Facebook