Обмежений доступ до вакцин у країнах, що розвиваються, скептицизм щодо вакцинації та ймовірність вірусних мутацій – це фактори, які знижують можливості створення колективного імунітету
Головний науковий співробітник Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Сумья Свамінатан стверджує
“Ми не встигнемо досягти будь-яких рівнів популяційного або колективного імунітету в 2021 році”, – сказала Свамінатан.
На думку експертів в галузі охорони здоров’я, фактори, які знижують можливості для утворення колективного імунітету, включають обмежений доступ до вакцин у країнах, що розвиваються, скептицизм щодо вакцинації та ймовірність вірусних мутацій.
Колективний імунітет виникає, коли достатня кількість людей у популяції має імунітет до інфекції, що запобігає поширенню хвороби.
Наразі дедалі більша кількість країн по всьому світу, включаючи США, Велику Британію, Сінгапур, Німеччину, а також інші держави-члени ЄС, проходить перші етапи масової вакцинації.
Разом з тим, Свамінатан наголосила, що такі заходи, як фізичне дистанціювання, миття рук і носіння масок, як і раніше, необхідні для стримування поширення COVID-19 до кінця року.
Нагадаємо, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, на даний час 42 країни впроваджують використання безпечних та ефективних вакцин проти COVID-19.