У МОЗ хочуть проводити 1 млн тестувань на антиген до Covid-19 на місяць | Київ.Info

У МОЗ хочуть проводити 1 млн тестувань на антиген до Covid-19 на місяць

Нині по регіонах розподілено понад 260 тис. швидких тестів на антиген

Міністерство охорони здоров’я планує проводити не менше 1 млн тестувань на місяць швидкими тестами на антиген до коронавірусної хвороби Covid-19. Про це повідомляє “Укрінформ” з посиланням на міністра охорони здоров’я Максима Степанова.

“Вчора я провів селекторну нараду з керівниками лабораторних центрів МОЗ та директорами департаментів охорони здоров’я ОДА. Обговорювали, зокрема, активне впровадження тестування швидкими тестами на антиген. Вже доправлено і розподілено по регіонах понад 260 тис. таких тестів. Очікуємо на передачу від ДП “Медзакупівлі” найближчим часом ще близько 1,5 млн тестів, щоб ми наступного року розвезли по регіонах. Наша мета, щоб не менше 1 млн тестувань на місяць ми проводили швидкими тестами на антиген”, – сказав Степанов на брифінгу.

Він нагадав, що механізм тестування швидкими тестами на антиген до Covid-19 було запроваджено два тижні тому, і зараз МОЗ наполягатиме на його активному впроваджені.

“Використання експрес-тестів на антиген повинно бути на рівні лікарів сімейної медицини, екстреної медицини, вторинного і третинного рівня медичної допомоги. І ми наполягаємо на тому, щоб воно було збільшено… Для нас важливо, щоб тести були в сільській місцевості, там де тривалий процес доставки біоматеріалу на проведення ПЛР-тестування”, – сказав Степанов.

Нагадаємо, в Україні за минулу добу виявили 7 тис. 986 випадків зараження коронавірусною інфекцією. Водночас від Covid-19 вилікувалися 16 тис. 355 пацієнтів.

З початку пандемії в країні зафіксовано 1 млн 045 тис. 348 випадків захворювання на Covid-19, одужали 698 тис. 190 осіб (+16 тис. 355 за добу). Водночас від ускладнень, викликаних коронавірусною хворобою, в країні померли 18 тис. 324 особи (+243 за добу).

Найбільше випадків захворювання зафіксовано в Києві (1 131), Запорізькій (739), Одеській (729), Київській (623), Дніпропетровській (462) та Харківській (412) областях.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.



Від Giraff



Ми в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com