У МОЗ розповіли, як відрізнити COVID-19 від туберкульозу – Київ Інфо

У МОЗ розповіли, як відрізнити COVID-19 від туберкульозу

Одна з найголовніших відмінностей – коронавірусу властивий гострий перебіг, а туберкульоз проявляється повільно.

Туберкульоз не менш небезпечна хвороба, ніж коронавірусна інфекція. При цьому обидві можуть мати тяжкі наслідки для життя та здоров’я. У зв’язку з цим міністерство охорони здоров’я розповіло українцям, чим вони відрізняються.

Так перше, на що потрібно звернути увагу – це те, як протікають хвороби. Туберкульоз, як правило, проявляється повільно, початок захворювання може розтягнутися на кілька тижнів, а іноді місяців, у той час, як коронавірусу властиве гостре протягом тижня та загальна тривалість близько двох тижнів.

Чим хвороби схожі

У хворого на туберкульоз може спостерігатися зниження працездатності та загальна стомлюваність. Такі ж симптоми можуть бути й у хворого COVID-19.

Також і при туберкульозі, і при коронавірусі може виявлятися задишка.

Щоправда, є деякі різні особливості симптому. При туберкульозі вона може виникати під час фізичного навантаження. Також задишка може спостерігатися при тяжких поширених формах туберкульозу з значним ураженням легеневої тканини.

Для COVID-19 вона не характерна лише при легкій формі течії, але може з’являтися при середній та тяжкій формі.

Також при тяжкій формі COVID-19 може спостерігатися кровохаркання. У разі туберкульозу цей симптом спостерігається при тяжких поширених формах хвороби з значним ураженням легеневої тканини.

Відмінності

Коронавірус може супроводжуватися вираженою лихоманкою. При легкій формі – до 38, при тяжкій – понад 38. Також головний біль, нежить, закладеність носа, біль у горлі та м’язах. Крім того, для важких форм коронавірусної хвороби може бути характерна зміна психічного стану людини.

Для туберкульозу характерна температура тіла до 37-37,2, за важких форм – виражена лихоманка. Також можлива підвищена пітливість уночі та зниження маси тіла без “певної” причини.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Google новини та Facebook.

ВІД MY.UA


Від Smi.biz

Ми в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com