Українці штурмують аптеки: як шкодить профілактика вітамінами та антибіотиками при COVID-19 | Київ.Info

Українці штурмують аптеки: як шкодить профілактика вітамінами та антибіотиками при COVID-19

Медики розповідають про виникнення низки побічних ефектів на фоні прийому вітамінів.

В Україні в останні тижні фіксується величезна кількість випадків хворих на коронавірус. Рівень свідомості населення зростає і ті, хто не може перейти працювати на “дистанційку” намагається вдатися до будь-яких потенційно ефективних заходів захисту організму від вірусу. В останні тижні особливо популярними серед українців стали вітамінні комплекси та антибіотики, які вживаються без контролю і призначення лікаря. Які можуть бути наслідки зловживання цими препаратами – розповідають медики.

Боячись заразитися, українці в прямому сенсі спустошують аптеки, скуповуючи вітаміни та найбільш популярні антибіотики для лікування дихальних шляхів і лор-органів. В першу чергу мова йде про вітаміни групи C, D, A та препарати, що містять цинк. Серед антибіотиків важко знайти “Авелокс” і “Моксифлоксацин”. І якщо вітамінних комплексів – величезна різноманітність, розібрані антибіотики досі знову не з’явилися в продажу. Лікарі занепокоєні такою тенденцією й акцентують увагу на тому, що бездумне вживання вітамінів без попередніх аналізів та інформації про стан здоров’я людини швидше зашкодить їй, ніж принесе користь.

“Наприклад, якщо приймати багато вітаміну С – можуть активізуватися камені в нирках. Був у мене колись пацієнт, який любив пити воду з лимоном вранці. Це спровокувало у нього зрушення каменів у жовчному міхурі. Якщо у когось гастродуоденіт (запалення слизової оболонки шлунка, яка переходить на слизові оболонки дванадцятипалої кишки. – ред.) або ентероколіт (одночасне запалення тонкої та товстої кишки. – ред.), то скільки б ви вітамінів не випили, на користь вони не підуть”, – пояснив  лікар Тарас Жиравецький.

Доктор наук і відомий український лікар-інфекціоніст Ольга Голубовська стверджує, що прийом вітамінів з метою профілактики COVID-19 або лікування хвороби не допомагає. Причина, по якій більшість українців біжить до аптеки при першій небезпеці – високий рівень недовіри до державних інститутів. Люди звикли самі себе рятувати, тому, черпаючи інформацію з не завжди достовірних джерел, багато хто неправильно здійснює профілактику коронавірусної інфекції.

“Важкі форми коронавірусу провокують дефіцит вітамінів, тому ми їх призначаємо в комплексі. Але якщо у людини немає дефіциту вітаміну D, його прийом (без вказівок лікаря. – Ред.) може досить негативно позначитися на організмі. Препарати цинку теж бездумно приймати не можна. Тільки за призначенням лікаря у постконтактний період”, – зазначила вона.

Дитячий лікар-інфекціоніст Сергій Крамарєв підкреслює, що нерідко саме передозування і побічні ефекти препаратів, що приймаються, можуть викликати важкі наслідки, ніж коронавірусна інфекція у більшості випадків. Також медик підкреслює, що наразі не існує жодного закінченого фундаментального дослідження, яке б довело профілактичний чи лікувальний ефект вітамінів при коронавірусній хворобі.

Також головний анестезіолог МОЗ України, професор Сергій Дубров категорично не рекомендує прийом антибіотиків при коронавірусній інфекції. Тільки у випадку ускладнення стану, але призначати їх можуть виключно лікарі.

“При COVID-19 не показані антибіотики не показані! І наступна проблема, яка чекає нас через 6-12 місяців – це стрімка летальність від бактеріальної пневмонії чи навіть від банального апендициту. Антибіотики не працюють, а лікарі часто призначають їх, коли не треба. Хоча в їх прийомі потребує не більше 5% хворих. У мене у 17-й лікарні хворі з двох поверхів антибіотиків не отримує жоден. В них потребують важкі пацієнти, що знаходяться на ШВЛ або з ускладненнями в реанімації”, – попереджає лікар.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.Від GiraffМи в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com