Українців вакцинуватимуть від COVID-19 трьома препаратами - Київ.Info

Українців вакцинуватимуть від COVID-19 трьома препаратами

Заступник глави МОЗ, головний санітарний лікар Віктор Ляшко розповів, які вакцини від коронавірусу з’являться в Україні, коли стартує імунізація населення і за якої умови влада запровадить ще один локдаун після січневого.Чиновник в інтерв’ю Lb.ua також пояснив, чому в Україні різко зросли COVID-госпіталізації, а рівень тестувань впав. Крім того, Ляшко заявив, що бізнес сам просив заборонити продаж шкарпеток та іграшок під час локдауну. Усе інтерв’ю за хвилину. Україна прийме китайську вакцину Sinovac Biotech тільки, якщо її клінічна ефективність на ІІІ етапі досліджень складе мінімум 70%. «Якщо буде менша – це підстава, щоб за банківськими гарантіями кошти повернулися на рахунки ДП «Медичні закупівлі». На сьогодні остаточних результатів ефективності ще нема.

У лютому до України надійде вакцина від коронавірусу, тоді ж почнеться І етап вакцинації (вона буде добровільною серед медиків). «Буде створено 375 мобільних бригад, які проводитимуть щеплення». У рамках COVAХ нам можуть надати 100 тисяч доз мРНК-вакцини. Це буде скоріше за усе вакцина Pfizer, бо COVAХ працює з вакцинами, в яких є дозвіл від ВООЗ на екстрене використання. Остаточну відповідь від GAVI щодо цієї партії надійде з18-28 січня. Україна веде переговори про збільшення поставок вакцин від COVAХ до 16 млн доз – чого вистачить для імунізації 20% населення (8 млн людей, по дві дози на особу). «Є домовленості між GAVI та Світовим банком: якщо кількості доз не вистачає для вакцинації 20% населення, то ця кількість може бути збільшена за рахунок фінансування від СБ». У заявці до GAVI Україна вказала температуру зберігання +2 – +8, але також і режим і -20..–80 для мРНК-вакцини.

На українському ринку скоріш за усе буде три вакцини від COVID-19 – Sinovac, від Pfizer і AstraZenecа. Хоч вакцинацію простіше організувати з одним продуктом, але «розуміючи, що сьогодні відбувається на глобальному ринку, ми приймемо і 10 різних продуктів, аби вчасно захистити населення».

РФ подавала документи на реєстрацію своєї вакцини від коронавірусу в Україні. «Ми зобов’язані приймати документи, реєструвати їх і давати офіційну відповідь». Локдаун у листопаді не вводили попри велику захворюваність та навантаження на лікарні, оскільки «бачили, що система справляється». До того ж, тоді працював карантин вихідного дня, який вніс вклад у зниження захворюваності. «Було зрозуміло, що економіка не витримає двох жорстких карантинів в осінньо-зимовий період». Бо не було гарантій, що карантин у листопаді дозволить уникнути локдауну після новорічних свят. Без локдауну у січні Україну б чекав «величезний спалах» захворюваності на коронавірус. Після карантину 25 січня зростання випадків буде, але не надто стрімке. Після січневого локдауну навряд вводитимуть ще один карантин, якщо не внесе корективи невідома змінна, наприклад британська мутація COVID-19 чи інша більш жорсткіша.

Обмеження на продаж деяких побутових товарів на кшталт шкарпеток чи іграшок ввели на прохання бізнесу, щоб урівняти умови для невеликих спеціалізованих магазинів та супермаркетів. Адже під час карантину такі магазини не працюють, а у супермаркетах би усе продавалось. Влада не забороняла продаж презервативів у магазинах. Їх зняли з полиць самовільно, щоб перестрахуватись від штрафів. «Презервативи належать як до засобів особистої гігієни, так і до виробів медичного призначення, під час карантину їх спокійно можна продавати».

В Україні на 50% зросла кількість COVID-госпіталізацій у статистиці, оскільки фахівці МОЗ виправили проблеми зі збором даних після порад спецорганізацій. «Із середини грудня кількість госпіталізацій у статистиці стала більшою. Тепер вона краще відображає реальну картину». Зараз у статистиці підтверджується факт госпіталізації станом на 18:00, а також факт виписки, а не тільки одужання.

В Україні впала кількість тестувань на коронавірус, бо люди не звертаються до лікарів на свята і не здають тести. Окрім того, українці змінили ставлення до COVID-19. Якщо раніше при контакті з хворим чим симптомах ГРВІ усі йшли на тестування, то зараз люди просто пишуть сімейному лікарю, який починає лікування.

Зробити тест на коронавірус можна і без направлення лікаря, якщо є симптоми ГРВІ у будь-якому пункті тестування МОЗ. Тести на антиген ще не завезли в усю систему первинної меддопомоги. Похибка тестів на антиген може бути такою, як у ПЛР, тобто 20-30% тестувань можуть бути хибнонегативними.

В Україні потрібно ввести електронний рецепт на антибіотики. Це дозволить виявити лікарів, які зловживають їх призначенням та провести з ними роботу щодо підстав застосування антибактеріальних препаратів. В Україні є «є стандарт надання медичної допомоги, де чітко виписано, які результати аналізів можуть свідчити про приєднання бактеріальної інфекції».

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz

Ми в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com