Упродовж двох тижнів в Україні провели сім операцій із трансплантації органів, – Усенко | Київ.Info

Упродовж двох тижнів в Україні провели сім операцій із трансплантації органів, – Усенко

Директор Інституту хірургії та трансплантології ім. О. О. Шалімова заявляє, що в Україні не існує чорної трансплантології

В Україні починає розвиватися трансплантологія. За останні два тижні було виконано сім операцій з трансплантації органів: печінки, нирок та серця. Про це в ефірі “112 Україна” заявив директор Інститут хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова Олександр Усенко. 

Усенко заявив, спеціалісти, які виконують операції з трансплантації органів, досить кваліфіковані в країні. 

“У нас за ці кілька років підготовано декілька бригад, які можуть виконувати трансплантацію серця, печінки, нирок. На наступний рік ми запланували виконати трансплантацію легень. Це новий етап, це новий прорив в галузі трансплантології. Це одна із найскладніших операцій”, – сказав Олександр Усенко.

Однак на швидкість розвитку трансплантології насамперед впливає зневіра суспільства. У суспільстві досі живе міф про те, що “трансплантологи – це люди, які нечесно виконують свою роботу”. 

“Трансплантологія – це високовартісні, високотехнологічні операції, які можуть виконуватися тільки у спеціалізованих закладах професійними фахівцями. Тому зараз, я вважаю, що чорної трансплантології у нас в Україні не існує”, – сказав Олександр Усенко.

Він додав, що довкола операцій з трансплантації органів може виникнути багато маніпуляцій, а особливо на тлі військових дій. Таким чином у суспільстві необхідно відновити довіру до трансплантології. 

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров’я планує досягнути незалежності України у сфері трансплантації органів до 2023 року. 

В Україні 24 медзаклади беруть участь у пілотному проекті щодо розвитку системи трансплантації. Від початку року в Україні провели 69 органних трансплантацій та 110 трансплантацій кісткового мозку. У 2021 році МОЗ планує збільшити кількість трансплантацій нирок утричі, печінки – учетверо, серця – увосьмеро.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.Від GiraffМи в Facebook