Вакцинація від коронавіруса буде безкоштовною, - Зеленський - Київ.Info

Вакцинація від коронавіруса буде безкоштовною, – Зеленський

Водночас президент підтримує розвиток ринку, щоб українці, які мають кошти, могли самостійно вакцинуватися

Президент України Володимир Зеленський заявив, що вакцинація проти Covid-19 повинна бути безкоштовною. Про це повідомляється на сайті Офісу президента.

“Вакцинація проти Covid-19 в Україні буде безкоштовною. Це саме та турбота, це той захист, який повинна надати держава громадянину в час пандемії, від якої потерпає весь світ. Не знаю, скільки коштуватиме вакцина у приватних лікарнях, але для більшості українців ця профілактика може вдарити по гаманцю А вакцина проти Covid – 19 – не те, на чому має заробляти держава”, – підкреслив президент.

План вакцинації передбачає надання послуг на безоплатній основі всім, а першими отримати щеплення зможуть вразливі категорії населення.

“Скоро ми представимо і детально пояснимо план, як отримати вакцину від коронавірусу. Першими ми зможемо вакцинувати медиків, мобільні групи. Серед пріоритетних груп населення, звичайно, літні люди. Ми також активно і результативно працюємо в рамках ініціативи COVAX. Враховуючи, скільки людей ми зможемо вакцинувати протягом місяця, у нас рівномірний розподіл державних коштів. І їх вистачить, щоб покрити всі потреби у вакцинації”, – запевнив Зеленського глава МОЗ Максим Степанов.

Водночас глава держави підтримує розвиток ринку, щоб українці, які мають кошти, могли самостійно вакцинуватися від Covid-19.

“У нас завжди точаться суперечки щодо навіть уже відомих вакцин. Але цього разу мова йде не тільки про національні програми, а про світову програму по захисту населення в кожному куточку планети. Отримати вакцину проти коронавірусу-це не просто вберегтися самому і позбутися від докучливих масок. Це також турбота про все населення, це внесок у те, що ми всі повернемося до звичного життя і відновимо світові комунікації”, – зазначив президент.

Степанов запевнив, що вакцини перевірятимуть багаторазово, українцям запропонують якісні вакцини, які зберігатимуть у належних умовах.

Вакцинація проти коронавірусу має початися в Україні у лютому, як орієнтовну дату називають 15 лютого.

Україна в суботу отримала відповідь від програми COVAX, згідно з якою в лютому буде здійснена доставка 117 тис. доз вакцини проти коронавірусу Pfizer / BioNTech.

МОЗ також представило календарний план вакцинації українців від коронавірусу. Державна комісія з питань ТЕБ та НС ухвалила відповідний календарний план. 

Також уже визначено пріорітет щеплень залежно від фармакомпаній. Очікувалося, що якщо буде 300 тис. доз вакцини Pfizer, то цього вистачить для лікарів і соціальних працівників. Якщо ж приїде 100 тис. доз – то тільки для лікарів. Кому не вистачить Pfizer, робитимуть Sinovac.

 

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz

Ми в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com